Onsuz olamam

25 Ağustos 2017 Cuma Yorum YapMerhaba ben bu satırları yazarken ağlamaklıyım ağlamaktayım. Belki siz bu satırları okurken ben olmayacağım. Bunu okuyunca halinize şükredersiniz herhalde.

Olay şöyle gelişti. Bundan 10 yıl önce, babamın tayini gereği Kıbrısa taşınmıştık. Askeri lojmana yerleştik. Okulda her türlü şey vardı fuhuş sigara okulu taşlayan çeteler vs vs. Sabahları okula servisle giderdim hep. Arkadaşlarla durakta beklerdik.

İki ayrı durak vardı yan yana birinde kızlar olurdu diğerinde erkekler. erkeklerin tarafına geçmek için kızların tarafından geçmek gerek hep önünden geçiyordum onun. Adı Ecrin `di. Sürekli bakışıyorduk ama hiçbir teklifte bulunmadım o da bulunmadı. 1. dönemi öyle bitirdik. 2. dönem otobüste oturacak yer bulamadım ama o oturuyordu tam yanındaydım ve arkadaşlarım da onu sevdiğimi biliyorlardı. O arkadaşıyla konuşuyordu sonra geçe bilir miyim diye bir ses duydum baktım bana bakıyordu tabi dedim ve çekildim sonra servis boşaldı tam onun arkasındaki koltuğa oturacakken elimle saçlarına deydim o da baktı her neyse ilerleyen zamanlarda mahallede oyun oynarken arkadaşımın kardeşi her şeyi yaydı onu sevdiğimi felan.

Sonra arkadaşlar tabi beni savundular öyle bir şey yok diye. 2 gün sonra bir arkadaşım var buğra diye gitti bu kıza anlattı olanları sonra kızla çıkmaya başladık. 1 gün geçti tabi bu kızın hiç sevgilisi olmamış o yaşında olmasına rağmen. Yalanlar uydurarak benden ayrıldı 1 günde. Hiç görüşmedik yani çıkmak bile sayılmazdı. bundan 2 ay sonra hep göz göze gelmeye başladık ve okulun bitmesine yakın bir çocuk aracılığıyla sevdiğini söyledi. Ben önce duraksadım yanına gittim doğrumu dedim utandı evet dedi. Sonra çıkmaya başladık yeniden. Servisten inince evine felan bıraktım her sabah evinden alıyor evine bırakıyordum hatta bazen kimse yokken elini dahi tutuyordum. Karne günü geldi de çattı ben karnemden dolayı ödül almıştım kürsuden ona selam yolladım.

Herkes biliyordu artık her şeyi ama yaz tatilinde yine tayinimiz çıktı ve ayrılmak zorunda kaldık ama yine görüşecektik o Çanakkale'ye ben ise Amasya'ya gidiyordum. Son günlerimizi çok iyi geçirdik. Ve o hüzünlü gün gelmişti ayrılıyorduk işte yine ama ona kavuşalı henüz sadece 1 ay olmuştu. Ağlamak istiyordum. Amasya'da yeni bir hayata basladım kendimi avutuyordum ne de olsa tatillerde görüşebiliriz diye ama olmuyordu sonunda 15 tatile girdik soluğu Çanakkale'de aldım ailemle otobüs yoluyla gelmiştik. Beni karşılayacaktı onu otogarda aradım bulamadım hayal kırıklığına uğradım kalbim duracaktı sonra arkamdan bir ses. Biri adımı söylüyordu döndüm iste gelmişti koşarak sarıldım ve kucakladım.

Çok mutluyduk sanki bulutlara çıkmıştık. yanaklarından öpüyordum hava da karlı olduğundan üşümüştü sarıldıkça ısındık ve servis bekledik biz ordu evinde kalacaktık ailecek ama ben gündüzleri onunla gece ise ordu evine gelecektim çok mutluyduk hep el ele geziyorduk kartopu savaşları yapıyorduk hele hiç unutmam kartopu savası yaparken benim arkam donuk arkamdan gizlice gelmiş amacı içime kar atmakmış ben ayak seslerini duyunca arkamı dondum bana takıldı ve beraber yere düştük göz göze geldik. işte öyle geçiyordu hep günlerimiz tatil bitmişti ve artık donuyordum. Beni yolculardı.


Derslerime azimle çalıştım ve hiç kırık getirmedim. Ödül olarak anneme onun bize gelmesini istedim. Annem de ısrar edince tamam dedi.Bizde kalacaktı yaz tatilinde geldi onu karşıladım ailesi de gelmişti ilk gün ailecek bizde kaldılar sonra bir pansiyonda oda kiraladılar ama ecrin hep bizde kalıyordu. Artık ona iyice bağlanmıştım. Bir gün dışarı çıkacaktım onun gitmesi için son gündü bugün döneceklerdi ben çıktım o biraz sonra gelecekti o sırada bana asık olan bir kız geldi yanıma naber filan dedi bende iyi sen dedim öyle sohbet ederken ayağı tasa takıldı tam yere dusecekken kavradım ve dusmesını engelledım tam da o sıra sansıma ecrın gordu bızı oyle yanlıs anladı o gun hıc konusmadı ve esyalarını toplayıp pansıyona gıttı aılesının yanına. Ve o gun son gundu kus olsak da ben yıne gızlıce otogara gıtmıstım ve ootobusun arkasından kostum el salladım bakmadı bıle hep ulasmaya calıstım yıllarca aradım aradım aradım ya cevap vermıyordu yada acıp yuzumme kapatıyordu ben de 8. sınıfın osnunda yaz tatılınde gıttım oraya ve hayallerımı yıkan olayı ogrendım.


Sozlusu varmıs ve lıseden sonra evlenecekmıs. Sok olmustum olmek ıstedım bırcok kez ıntıhar gırısımı yaptım ve bugunlere kadar geldım suan evlı ve 2 cocugu var sız bunları okurken belkı olmayacağım belkı bu seferkı ıntıhar denemem basarılı olucak. Ama çok sevmeyın benden sze tavsıye.

Etiketler: , , , , , , ,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Hoşlandığın Erkeği Elde Etmenin Yolları

Bu Blogda Ara


EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

SON YORUMLAR